Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 3
„Aktywność na obcasach." - Podsumowanie
„Aktywność na obcasach. Oddolna inicjatywa lokalna kobiet z gminy Puchaczów” - Podsumowanie

W dniu 25.11.2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt konkursowy pt: „Aktywność na obcasach. Oddolna inicjatywa lokalna kobiet z gminy Puchaczów”, który był realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Puchaczowie w partnerstwie z firmą Viamed s.c Pracownia Rozwoju Osobistego SELF w Lublinie, w okresie od 01 czerwca 2011r. do 30 listopada 2011r.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Łęczyńskiego - Pan Adam Niwiński, przedstawiciele władz gminnych, instytucji oraz organizacji pozarządowych z terenu gminy, jak również właściciele firmy Viamed oraz uczestniczki projektu i pracownicy OPS w Puchaczowie.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3 – Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Celem Projektu było wzmocnienie aktywności oraz integracji 12 niezatrudnionych kobietw wieku aktywności zawodowej, zamieszkałych w gminie Puchaczów, zagrożonych wykluczeniem społecznym (z co najmniej jednego powodu spośród wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej).

Założone w projekcie rezultaty zostały osiągnięte poprzez następujące działania:

  • Szkolenia w zakresie kompetencji społecznych i budowania poczucia własnej wartości (zajęcia grupowe oraz indywidualne doradztwo psychologiczne). Tematyka szkoleń obejmowała m.in.: podnoszenie kompetencji społecznych, komunikację interpersonalną, zagadnienia z zakresu autoprezentacji, asertywność, jak być dobrą mamą i kompetentnym spełniającym się pracownikiem, zarządzanie czasem, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, radzenie sobie ze stresem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się indywidualne spotkania z psychologiem.
  • „Tak się czuję jak wyglądam” - spotkanie z wizażystą. W ramach szkolenia beneficjentki poznały tajniki profesjonalnego makijażu oraz skutecznej pielęgnacji cery. Panie dowiedziały się jak dbać o skórę, w jaki sposób dokonywać codziennej pielęgnacji oraz dobierać kosmetyki stosownie do wieku i rodzaju cery. Poznały fachowe sposoby wykonywania profesjonalnego makijażu, który podkreśli atuty i zamaskuje niedoskonałości. Poza profesjonalnym makijażem Panie otrzymały upominki w postaci zestawów kosmetyków.
  • Trening rozwoju twórczego myślenia: uczestniczki brały udział w warsztatach twórczego myślenia oraz tworzyły prace plastyczne/użytkowe techniką decoupage. Podczas spotkania podsumowującego projekt uczestniczki miały okazję zaprezentować swoje prace.
  • Aktywizacja zawodowa z wykorzystaniem zasobów lokalnych: prezentacja różnorodnych form aktywności społecznej i zawodowej, tzw. „dobre praktyki”. Uczestniczki projektu odbyły wizytę studyjną do Nasutowskiego Przedsiębiorstwa Społecznego „Dom Nasutów”, które promuje działania samopomocowe i przedsiębiorczość społeczną na terenach wiejskich.

W ramach projektu ciekawym oraz niecodziennym wydarzeniem był wyjazd integracyjny do Lublina, którego program m.in. obejmował: zwiedzanie Starówki, Muzeum Lubelskiego, spektakl komediowy pt.: „Niewolnice z Pipidówki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Dodatkowym wsparciem w projekcie był zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, ubezpieczenie NW na czas realizacji projektu, catering obiadowy oraz kawowy, opieka nad dziećmi w wieku 3-7 lat, upominki w postaci zestawów kosmetyków, materiały szkoleniowe oraz książki z zakresu psychologii.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, przekazania informacji zwrotnych. Uczestniczki chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami, dla niektórych z nich projekt był inspiracją do podjęcia ważnych decyzji życiowych czy też zmian.

Realizatorzy projektu serdecznie dziękują za okazane wsparcie, życzliwość oraz współpracę podczas podejmowanych działań w ramach projektu następującym osobom:

- Pani Beata Sagan - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie

- Pan Dariusz Kononiuk – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Puchaczowie

- Pani Małgorzata Paprota – Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej.

Wszystkie mieszkanki gminy Puchaczów zainteresowane udziałem w II edycji projektu „Aktywność na obcasach. Oddolna inicjatywa lokalna kobiet z gminy Puchaczów” w roku 2012 proszone są o kontakt z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Puchaczowie, ul. Tysiąclecia 8 lub pod numerem telefonu 81 7575068.

Serdecznie zapraszamy.

Koordynator lokalny projektu - E. Kaźmierczak

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ośrodek Pomocy Społecznej w Puchaczowie